I Edycja BIM Talks – podsumowanie

Published by Adam Całujek on

Pierwsza edycja konferencji BIM Talks już za nami!

Chciałbym na wstępie podziękować wszystkim uczestnikom I edycji BIM Talks oraz sponsorom wydarzenia, bez których konferencja nie mogłaby się odbyć.

Metodyka BIM to temat niezwykle popularny w ostatnim czasie w Polsce. Możemy zaobserwować rosnące zainteresowanie firm projektowych, wykonawczych, producentów materiałów budowlanych oraz inwestorów wykorzystaniem nowych technologii i procesów w budownictwie.

O BIM mówi się w Polsce od kilku lat, powstało na ten temat wiele artykułów, zorganizowanych zostało wiele konferencji, których inicjatorem w głównej mierze byli producenci oprogramowania, które wspiera projektowanie oraz realizację procesów z wykorzystaniem metodyki BIM. Brakowało jednak wydarzenia, które pozwalałoby spojrzeć na metodykę BIM z perspektywy, z której jesteśmy w stanie obiektywnie ocenić poziom zaawansowania wdrożenia BIM w Polsce, a przede wszystkim wysłuchać doświadczeń firm z polskiego rynku, które już wdrażają nowe technologie i procesy. Stąd też wziął się pomysł na stworzenie nowej inicjatywy, konferencji, na której prelegenci przede wszystkim będą mogli podzielić się swoim doświadczeniem, niezależnie od tego, czy stosują otwarte formaty wymiany danych w codziennej pracy, czy mają na to swój autorski sposób, który działa i pozwala realizować zamierzone cele, niezależnie też od tego, jak bardzo zaawansowani są w swoich technologiach i procesach. Głównym celem organizowanego wydarzenia była wymiana doświadczeń, dzielenie się praktyczną wiedzą i prezentacja swoich osiągnięć, ale też planów na dalszy rozwój.

W I edycji konferencji BIM Talks udało nam się zgromadzić grono prelegentów, reprezentujących biura projektowe, generalnych wykonawców, producenta dostarczającego dedykowane rozwiązanie do zarządzania projektami oraz producentów materiałów budowlanych. To właśnie współpraca wszystkich wymienionych stron jest niezbędna, abyśmy mogli wdrażać nowe technologie i procesy w sposób efektywny. Podczas prelekcji mogliśmy wysłuchać doświadczeń tych firm we wdrażaniu metodyki BIM, zarządzania kontraktami z wykorzystaniem cyfrowych narzędzi, standaryzacji procesów czy wykorzystania BIM na budowie.

Jest mi niezmiernie miło, że konferencja, pomimo swojej pierwszej odsłony, cieszyła się tak dużym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że wydarzenie na stałe wpisze się w kalendarz konferencji o tematyce BIM w Polsce.

Dla wszystkich, którzy nie mogli wziąć udziału w konferencji na żywo, przygotowaliśmy możliwość wykupienia dostępu do nagrania całej konferencji – link.

Już teraz zapraszamy biura projektowe, generalnych wykonawców, deweloperów, inwestorów prywatnych oraz publicznych do wzięcia udziału w kolejnej edycji, zaplanowanej na maj 2021 roku. O dokładnej dacie wydarzenia informować będziemy jesienią tego roku. Wszystkich, którzy chcieliby współtworzyć kolejną edycję konferencji BIM Talks również zapraszamy do kontaktu.

Do zobaczenia na kolejnej edycji konferencji BIM Talks!